زبان انگلیسی;چطور یادگیری را شروع کنیم؟

زبان انگلیسی;چطور یادگیری را شروع کنیم؟

زبان انگلیسی;چطور یادگیری را شروع کنیم؟

زبان انگلیسی دولینگو

زبان انگلیسی دولینگو

زبان انگلیسی;چطور یادگیری را شروع کنیم؟

این نوشته ترجمه‌ای از متن یادداشت شده توسط هنری پارکر در وبلاگ اپلیکیشن دولینگو می‌باشد.

´

 یادگیری زبان انگلیسی برای یک مترجم زبان ترکی استانبولی لازم است ؟ به نظر من نه تنها برای مترجمین ترکی استانبولی بلکه برای همه مردم و مخصوصا بچه ها! هر اطلاعاتی که احتیاج دارید را میتوانید با کمترین خطا و بهترین و با کیفیت ترین نتیجه در گوگل به زبان انگلیسی سرچ کنید.حداقل برای من این بزرگترین مزیت دانستن زبان انگلیسی بوده است.در این مطلب که از سایت اپلیکیشن زبان آموزی دولینگو ترجمه کرده ام میتوانید بهترین و آسانترین راههای آموزش زبان انگلیسی را یاد بگیرید.
با درود! زبان انگلیسی، زبان ونوس و سرنا ویلیامز، بیتلز، میشل یو، ادریس البا، و پریانکا چوپرا —زبانی جهانی با جذابیت جهانی! هنگام خرید آنلاین، گشتن در تیک تاک   و در هتل ها در سراسر جهان، زبان انگلیسی را خواهید یافت، بنابراین طبیعتاً زبان آموزان دلایل زیادی برای کاوش و مطالعه دنیای گسترده انگلیسی دارند.زبان انگلیسی همچنین در بسیاری از نقاط دنیا گسترده است! بسیار گسترده تر از جزایر بریتانیا و آمریکای شمالی – انگلیسی زبانی زیبا و پویا است و محبوبیت آن (که توسط بیش از 1.5 میلیارد نفر در سراسر جهان صحبت می شود) ممکن است باعث شود فکر کنید همه چیز را در مورد این زبان می دانید. اما چند شگفتی در مورد انگلیسی وجود دارد که زبان آموزان باید بدانند

´

´

´

زبان انگلیسی از کجا آمده است؟

انگلیسی یک زبان ژرمن است. این بدان معناست که ساختارهایی شبیه به زبان هایی مانند آلمانی، هلندی و سوئدی دارد، اما بسیاری از زبان ها و فرهنگ ها به انگلیسی کمک کرده اند! انگلیسی دارای واژگان زیادی است که از فرانسوی و لاتین آمده است، بنابراین حتی اگر گرامر متفاوت باشد، بسیاری از کلمات برای صحبت کنندگان زبان های رومی آشنا به نظر می رسند .انگلیسی زبان رسمی بیش از 50 کشور جهان است. این عمدتاً نتیجه استعمار و تسخیر انجام شده توسط افراد انگلیسی زبان است. که منجر به پیدایش انواع مختلف انگلیسی شده است. که هر کدام باروش خاص خود: واژگان، تلفظ و حتی دستور زبان متفاوتی را در گویش‌های مختلف انگلیسی خواهید یافت. ! اینها شامل انگلیسی فیلیپینی، انگلیسی نیجریه‌ای، و انگلیسی گویان به همراه پیجین‌ها و کریول‌های مبتنی بر انگلیسی ، مانند پاتوئیس جامائیکا، سینگلیش (در سنگاپور) و منگلیش (در مالزی) است.
زبان آموزان انگلیسی Duolingo را دوست دارند. در سال 2022، انگلیسی محبوب ترین زبان مورد مطالعه در Duolingo بود که در 119 کشور به رتبه 1 و در 11 کشور دیگر به رتبه دوم رسید! دوره انگلیسی ما برای اسپانیایی زبانان محبوب ترین دوره ای است که ما با بیش از 37 میلیون زبان آموز ارائه می دهیم – و 18 دوره دیگر از 24 دوره انگلیسی ما بیش از یک میلیون زبان آموز دارند! 🤯

´

´

´

آیا یادگیری زبان انگلیسی سخت است؟

اینکه چه چیزی یک زبان را «سخت و متفاوت» می‌کند به عوامل زیادی بستگی دارد، اما انگلیسی مطمئناً به عنوان یک زبان چالش‌برانگیز شهرت دارد! هر یک از مثال‌های زیر باعث ایجاد سردرگمی برای دانش‌آموزان جدید و باتجربه می‌شود.املای انگلیسی یک جانور رام نشده است  شعر آشوب نوشته جرارد نولست ترنیته این ناامیدی را به خوبی خلاصه می کن
Woven, oven, how and low, Script, receipt, show, poem, toe
 و Owen در انگلیسی قافیه نمی شود و با وجود املای آنها چگونه و پایین هم قافیه نیست! صدای “p” در خط تلفظ می شود اما در دریافت تلفظ نمی شود. بسیاری از گویندگان هر دو مصوت را در شعر تلفظ می کنند، اما قافیه های انگشت پا با … شما حدس زدید! نسبت به خط قبل کم است. 😅 این می تواند به ویژه برای دانش آموزان اولیه دشوار باشد، اما تمرین واقعاً در این مورد عالی می شود! قرار گرفتن در معرض این کلمات و املاها کلیدی است.
انگلیسی آنارشیست است! به این معنا که هیچ نهاد حاکمیتی وجود ندارد که قوانین زبان را مانند آکادمی فرانسه برای فرانسه یا Accademia della Crusca برای ایتالیایی تعیین کند. بدون کسی که آنچه را باید به‌عنوان نسخه «صحیح» انگلیسی در نظر بگیرد، اعلام کند، هرکسی که از انگلیسی استفاده می‌کند ممکن است هرگز در مورد سؤالات دستور زبان بحث‌انگیز درباره کاما آکسفورد، مصدرهای تقسیم شده و جملات پایانی حروف اضافه به توافق برسد. زبان آموزان بسته به جایی که هستید، با چه کسی صحبت می کنید و رسمی بودن زبان انگلیسی که یاد می گیرید، با استانداردها، نظرات و الگوهای بسیاری روبرو می شوند!
انگلیسی شما را سرگرم نگه می دارد! برای هر قانونی که یاد می گیرید، معمولاً یک یا دو استثنا وجود دارد… یا تعداد زیادی! این به ویژه در مورد جمع انگلیسی صادق است. شما ممکن است با اضافه کردن -s به انتهای یک اسم، جمع را بیاموزید، اما مراقب کلماتی مانند ox (جمع گاو )، برنامه آموزشی (جمع برنامه درسی ) و غاز (جمع غاز ) باشید. این شگفتی ها همه جا هستند! یک استثنا تقریباً در هر الگوی که به زبانهای انگلیسی یاد می‌گیرید پنهان است، پس هوشیار باشید! 👀
تصویر اپلیکیشن دولینگو

تصویر اپلیکیشن دولینگو

´

´

´

چه چیزی یادگیری زبان انگلیسی را سرگرم کننده می کند؟

انگلیسی اشتراک گذاری را دوست دارد! انگلیسی زبانان اغلب با سخنرانان زبان های دیگر در تماس هستند، که منجر به وام گرفتن کلماتی مانند pharaoh از یونانی، liaison از فرانسوی، و zucchini از ایتالیایی می شود. این به توضیح اینکه چرا املای انگلیسی بسیار دشوار است کمک می کند! اما یک طرفه نیست! انگلیسی نیز کلمات را به شما قرض می دهد. به زبان هایی که می دانید چطور می گویید شلوار جین یا اینترنت ؟ به احتمال زیاد، آنها از انگلیسی قرض گرفته شده اند!
انگلیسی ها انواع زیادی دارند! در سرتاسر جهان، مردم از هر قاره انگلیسی را با پیچ و تاب‌ها و استعدادهای خاص خود بازیابی کرده‌اند. مردم از هر گروه سنی، قومیتی و پیشینه ای از انگلیسی برای پیمایش در جهان و گفتن داستان های خود، چه به عنوان زبان اصلی خود و چه در کنار دیگران استفاده می کنند. به همین دلیل است که هیچ یک از انواع زبانهای انگلیسی بهترین یا حتی بهتر از بقیه نیست!

´

´

´

چگونه می توانم انگلیسی یاد بگیرم؟

با یکی از دوره های انگلیسی Duolingo بیاموزید و تمرین کنید. در Duolingo ما 24 دوره انگلیسی و یک گروه عالی از متخصصان انگلیسی داریم تا بهترین آموزش رایگان ممکن را برای شما به ارمغان بیاورند! ما روی پادکست‌های Duolingo ، داستان‌ها ، نکات هوشمند ، ویدیوها و هر تمرین سرگرم‌کننده، احمقانه و تعاملی که در درس‌های خود می‌بینید کار می‌کنیم تا بتوانید از محتوای انگلیسی جذاب یاد بگیرید. همه این انواع و ویژگی های درس با هم کار می کنند تا مهارت های انگلیسی شما را در خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن تقویت کنند .
 قبلاً فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی انگلیسی زبان را تماشا کرده‌اید و می‌توانید از تنظیمات سرویس‌های استریم استفاده کنید تا تماشای زیاد را به زمان مطالعه آسان تبدیل کنید! موارد دلخواه قدیمی را با زیرنویس انگلیسی مجدداً تماشا کنید و خود را به خواندن به انگلیسی به چالش بکشید تا بیشتر زبان را دریافت کنید. از آنجایی که شما قبلاً طرح و دیالوگ را می دانید، از آن زمینه برای کمک به دستیابی به واژگان و دستور زبان جدید استفاده خواهید کرد!
نسخه های انگلیسی کتاب ها، اخبار و سایت های مورد علاقه خود را بخوانید. به دنبال کتاب‌هایی انگلیسی زبان از نویسندگان یا ژانرهای مورد علاقه‌تان بگردید – گاهی اوقات این به معنای خواندن به زبان اصلی است، که برای یک زبان‌آموز نیز یک دستاورد سرگرم‌کننده است! همچنین می‌توانید انگلیسی را با کارهای خواندن کوتاه‌تر تمرین کنید، مانند به‌روز نگه داشتن اخبار ورویدادهای جاری با خواندن سایت‌های خبری انگلیسی (از جمله در مورد اخبار کشور خود!)، و دنبال کردن حساب‌های انگلیسی زبان در رسانه‌های اجتماعی بسیار عالی است. اولین قدم مخصوصاً برای مبتدیان، زیرا به شما تمرین خواندن چند خط در یک زمان را می دهد! از فندوم های مورد علاقه خود استفاده کنید. به دنبال آخرین نمایش‌ها، کتاب‌ها و فیلم‌هایی باشید که در حال حاضر وقت شما را اشغال کرده‌اند – به زبان انگلیش! خواه در Reddit، TikTok یا Instagram باشد، مکالمات انگلیسی را برای تمرین خواندن (و پاسخ دادن!) در مورد موضوعات مورد علاقه خود بیابید. این یک راه عالی برای ساختن دایره لغات است … و آن را حتی مانند مطالعه نیست!
خودتان را به یک اقامتگاه ببرید. در بسیاری از نقاط جهان، شما می توانید تورهای انگلیسی زبان… شهر خودتان را پیدا کنید! این می تواند یک راه سرگرم کننده برای یادگیری در مورد شهر شما و تمرین گوش دادن به یک زبان جدید باشد. همچنین ممکن است به راهنمای صوتی انگلیسی در موزه ها و بناهای تاریخی مورد علاقه خود دسترسی داشته باشید! علاوه بر اینکه برای یک روز گردشگر خواهید بود، می توانید با سایر انگلیسی زبانان و زبان آموزان آشنا شوید تا با فرهنگ خود آشنا شوند! با خودت صبور و بخشنده باش. بسیاری از افراد ممکن است خاطراتی از یادگیری انگلیسی در کلاس های ضروری داشته باشند که اغلب احساس ترس می کنند. به یاد داشته باشید که در سفر یادگیری زبان خود اهدافی را تعیین کرده اید. سفر ممکن است ادامه داشته باشد، اما تا زمانی که در زبان جدید خود احساس قدرت و هیجان داشته باشید، در مسیر درستی هستید.
این که آیا برای اولین بار انگلیسی را در کودکی یا بزرگسالی کشف کرده اید. چه بخواهید موسیقی متن فیلم همیلتون را بهتر درک کنید یا Stranger Things را بدون زیرنویس تماشا کنید، Duolingo اینجاست تا از شما حمایت کند! همانطور که کاوش می کنید، امیدواریم سرگرم کننده، عجیب و غریب و زیبایی را که انگلیسی ارائه می دهد

´

´

´

´

مطالب مرتبط:

اثر دانینگ کروگر در بین مترجم نماها

مترجم ترکی استانبولی به فارسی در نمایشگاه بین المللی

قیمت ترجمه ترکی استانبولی به فارسی

قدردانی پادزهر نارضایتی؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!